Hippony- hipoterapia bez barier – Filcowe Konie we Wrzeszczynie


Dnia 23 sierpnia w godzinach 11:00 – 14:00 w gospodarstwie agroturystycznym „Kowalowe Skały” we Wrzeszczynie 25 A , odbyły się warsztaty terapeutyczne pt. Filcowe Konie w ramach projektu „Hippony- hipoterapia bez barier” organizowanym przez Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”, współfinansowane przez Fundusz Inicjatyw Gospodarczych.

Grupa dzieci niepełnosprawnych wraz z rodzicami i rodzeństwem mogła poznać ciekawą technikę rękodzielniczą, jaką jest filcowanie wełny. Najpierw właścicielka Pani Agata Kowal oprowadziła wszystkich po swoim gospodarstwie, pokazując niespotykane w Polsce zwierzęta hodowlane: szkockie krowy i ich przywódce Arona, owce wrzosówki, daniele z pięknym Pączkiem na czele oraz króle, czyli wielkie króliki. Dzieci miały możliwość karmienia zwierząt z ręki i bliskiego kontaktu.

Następnie zaczęły się warsztaty, czyli droga od świeżo ostrzyżonej wełny do dzieła sztuki. Udało się, dzieci i rodzice stworzyli dwa piękne filcowe obrazki, które zostaną podarowane szkole i przedszkolu na pamiątkę. Cel spotkania został osiągnięty. Prócz świetnej zabawy, bliskiego kontaktu z naturą, wypoczynku, przedstawiono rodzicom sposób na ciekawe zajęcie w domu, pozwalające na samorealizację oraz zarobek.

Dziękujemy serdecznie Pani Agacie za miłą atmosferę i jednocześnie polecamy jej usługi wszystkim, którzy chcą na chwilę uciec od cywilizacji.