Hippony – hipoterapia bez barier – Malowane Konie


malowane-konie-TeresaUwaga sympatycy HIPPONY!

Hipoterapia to nie jest tylko jazda na koniu, praca i zabawa z nim, to również inne działania prowadzone przez terapeutów nawiązujące do końskiej tematyki. „MALOWANE KONIE” – taką nazwę nadaliśmy kolejnemu spotkaniu naszych dzieci projektowych wraz z rodzinami i osobami związanymi z końmi.

Tym razem (w sobotę 30 sierpnia 2014r) gościliśmy w wyjątkowej stajni „AWISTA” będącej częścią sportowego kompleksu „AESKULAP” położonego na „Łysej Górze”. Uczestnicy, dzięki Pani Asi Rażniewskiej, mieli okazję poznać sześć pięknych koni, zobaczyć, jak profesjonalnie uczą się wraz z młodymi amazonkami trudnej sztuki jazdy konnej i skoków.

Następnie dzieci wraz z rodzicami pod kierunkiem Pani Kasi Mokanek – Piątek mogły dać upust swojej fantazji artystycznej i stworzyć prawdziwe malowane konie. W ruch poszły farby, pędzle i ręce, czasem buzie i języki. Konie były różnokolorowe, imię konia jedno – Halfik. Następnie, po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, odpoczęliśmy wszyscy przy ognisku i pieczonej kiełbasce, chlebku i jabłku.

Dziękujemy serdecznie Pani Prezes Joannie Ceglińskiej za gościnę i przemiłą atmosferę, Pani Joannie Rażniewskiej za piękny pokaz dziecięcej jazdy konnej, Panu Markowi za opiekę i ognisko.
Organizatorzy i uczestnicy

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” przy współfinansowaniu FIO w ramach Projektu „Hippony – hipoterapia bez barier”.