Hippony – hipoterapia bez barier – wycieczka do Western City


W ostatnią sobotę września bieżącego roku uczestnicy Projektu „Hippony – hipoterapia bez barier” zostali zaproszeni na wycieczkę do miasteczka Western City. Jest to wyjątkowe miejsce w naszym rejonie, znane w Polsce i Europie.

Spotkanie miało charakter rekreacyjno – integracyjny. Była to nasze ostatnie spotkanie kończące działania projektowe. Główne atrakcje to: „strzelanie” z bicza, pojedynek rewolwerowców, kowbojski napad na bank oraz indiański taniec. Następnie dzieci przejechały się kolorową kolejką Pacyfic, z której były chyba najbardziej zadowolone. Nie lada gratką była również przejażdżka na westernowym koniu i możliwość zrobienia sobie pamiątkowej fotki. Podczas zwiedzania miasteczka Western City rodzice wraz dziećmi mogli spróbować swoich umiejętności na strzelnicy, w rzucie oszczepem, nożem i włócznią.
Ważnym wydarzeniem było wystąpienie Pani Lucyny Kornobys, naszej Mistrzyni Olimpijskiej, pierwszej orędowniczki równości praw ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Opowiedziała ona o „pokonywaniu barier”, zdobywaniu medali na olimpiadach i mistrzostwach świata. Dla ludzi z charakterem nie ma rzeczy niemożliwych. Taki właśnie „charakter” wlała w serce naszym rodzicom, którzy na co dzień zmagają się z problemem niepełnosprawności swoich dzieci.
Na zakończenie uczestnicy udali się do saloonu na gorący posiłek i wspólne podsumowanie projektu. Dzieci otrzymały skromne upominki. Mamy nadzieję, że uczestnicy projektu na długo zapamiętają przygodę pt. „Hippony – hipoterapia bez barier”. Z opinii uczestników wynikało, że projekt trwał za krótko, chcieliby po raz kolejny wziąć udział podobnych działaniach.