III Jeleniogórskie Targi Organizacji Pozarządowych w Galerii Sudeckiej


Organizacje pozarządowe działające w Jeleniej Górze i okolicach po raz trzeci zaprezentowały się mieszkańcom i turystom, aby uświadomić ich czym się zajmują i w jaki sposób można dołączyć do grona aktywistów, aby urozmaicić sobie czas po godzinach pracy czy szkoły. W odróżnieniu od poprzednich edycji, które odbywały się na Placu Ratuszowym, tym razem Fundacja Jagniątków, która jest organizatorem wydarzenia, zaprosiła uczestników i zwiedzających do Galerii Sudeckiej.

Najwięcej wystawców było pierwszego dnia (sobota, 30.09), kiedy to swoją ofertę przedstawiało ok. 30 organizacji. Znacznie skromniej było w niedzielę, ale klienci galerii handlowej również mogli przebierać w atrakcyjnych ofertach obejmujących różne dziedziny życia.
Targi mają przybliżyć mieszkańcom Jeleniej Góry działalność organizacji pozarządowych, która jest dość szeroka: od tych zajmujących się oświatą, edukacją dla dzieci, zajęciami dla seniorów, miłośników Kresów, organizacje hobbystyczne, krzewiące kulturę, po kluby sportowe i wiele innych – powiedział Sławomir Wieteska z Fundacji Jagniątków.