Nie bądź sam, podziel się opłatkiem


Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” zorganizowało w dniu 27.12.2013 r. w sali „Arka” przy parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze spotkanie pod nazwą:

Bożonarodzeniowe spotkanie integracyjne

NIE BĄDŹ SAM, PODZIEL SIĘ OPŁATKIEM

Uczestniczyło w nim około 80 osób, w tym ponad 50 niepełnosprawnych, 10 opiekunów oraz zaproszeni goście. Po powitaniu przez organizatora całe spotkanie poprowadziła pani Joanna Dumin.

Zaczęło się od słów Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Następnie modlitwa księdza i dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń. Wspólne biesiadowanie przy wigilijnym stole rozpoczęło się recytacją wiersza „Nowina” Juliana Tuwima, którego akurat w tym dniu wypadła 60. rocznica śmierci. Potem były „Herody” zaprezentowane przez członków Stowarzyszenia. Dalej uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze zaśpiewali kolędy.

Następnie organizatorzy wręczyli podziękowania wolontariuszom i działaczom społecznym za wkład pracy oraz zaangażowanie w działalność naszego Stowarzyszenia.

W ostatniej części wystąpił zespół „Agat” z bożonarodzeniowym repertuarem, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania.

Ideę zbliżenia niepełnosprawnych do siebie i środowiska w ten sposób spotkanie spełniło.

Całość została dofinansowana ze środków budżetu Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny sprawowały „Nowiny Jeleniogórskie”.

Sporządziła:
Teresa Adamowicz –