Obchody Dnia Inwalidy


Sprawozdanie ze spotkania pn. „Niepełnosprawni w sztuce teatralnej Obchody Dnia Inwalidy”

W dniu 11 czerwca o godz. 9.30 grupa 49 osobowa wyjechała z Jeleniej Góry do Wrocławia w ramach obchodów Światowego Dnia Inwalidy i Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016r.
Z uwagi na większe zainteresowanie uczestnictwa w/w zadania liczba uczestników wzrosła z 40 do 49 osób.
Uczestnikami wycieczki była grupa teatralna z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, uczniowie Gimnazjum nr3 w Jeleniej Górze i członkowie stowarzyszenia.( w tym 32 osób niepełnosprawnych i 10 opiekunów – rodziców).
We Wrocławiu przywitała nas Pani Przewodnik Wrocławia, która nas oprowadziła po Ostrowie Tumskim, Placu Uniwersyteckim i Rynku Wrocławskim, opowiadając o zabytkach, historii, anegdotach. Na ulicach mogliśmy zaobserwować liczne kiermasze, kolorowe korowody w związku z obchodami Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016r.

Przed spektaklem uczestnicy odpoczywali w trakcie spożywali posiłek, a o godz. 15.50 udali się na spektakl pt „MAŁY KSIĄŻĘ” – Antoinode Sanint Exuperego w reżyserii Renaty Jońskiej- Nowak. Wystawiona sztuka bardzo wszystkim się podobała się i została nagrodzona gromkimi brawami.
Dla niektórych uczestników a zwłaszcza dla grupy teatralnej, była to jedyna możliwość spotkania się z profesjonalnymi aktorami niepełnosprawnych na scenie, co było lekcją pogłębienia wiedzy, swoich pasji a przede wszystkim pokonywanie barier w realizowaniu siebie na scenie.
Po godzinie 17.30 Uczestnicy z zadowoleni i radośni wracali autokarem do domów, prosząc o kolejne wyjazdy do Wrocławia i o integracyjne spotkania.