Wypad za miasto


W dniu 19 października 2013r. grupa osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” zorganizowała spotkanie integracyjne „przy ognisku” w Domu Wczasowym „Bałtyk” w Przesiece.
W liczbie ponad 30 osób pojechaliśmy na miejsce autobusem MZK linii nr 4. Od przystanku przy Małej Poczcie ruszyliśmy o g. 12.04. Na miejscu powitała nas gospodyni ośrodka pysznymi grilowanymi kiełbaskami i kaszanką ze stosownymi dodatkami.
Słoneczna pogoda zachęcała do spaceru, więc po tym lekkim posiłku cała grupa ruszyła podziwiać malowniczą Przesiekę w złocistej aurze jesieni. Większość poszła szosą do przystanku „Chybotek”, gdzie wygrzewali się w promieniach słonecznych, inni ruszyli do lasu i wrócili z grzybami, godząc przyjemne z pożytecznym. Wszystkich zachwycały krajobrazy Karkonoszy w jesiennej porze. Nikt z uczestników nie żałował, że wyszedł z domu i mógł mile spędzić czas, nawet osoby poruszające się o kulach.

Upojeni ciepłem słonecznym i widokami wróciliśmy do Domu Wczasowego na dalsze biesiadowanie przy kawie, herbatce i ciastku. Integrowaliśmy się przy  kawałach, recytowanych wierszach i rozmowach.

O godz. 16.28 grupa wyjechała z Przesieki do Jeleniej Góry autobusem linii MZK. W drodze powrotnej uczestnicy z zainteresowaniem pytali o następne takie wyjazdy. Chcieliby nadal się spotykać i tak miło wspólnie spędzać wolny czas.
TERESA ADAMOWICZ